אילה ברגר

טלפון: 972-9-8844156
פקס: 972-9-884667
אימייל: ayala.birger@gmail.com

סכסוך בין ועד הבית לשיפוצניק אשר הסתיים בהסכם גישור / פשרה / הסדר

לפני מספר חודשים הגיע אליי לקוח כולו נירעש ונירגש אשר הסביר שהוא מייצג את ועד הבית וכי הוא הוסמך ע"י הדיירים לתבוע את השיפוצניק אשר החל בעבודות שיפוץ בבית המשותף ולא סיים אותן וגם את אלה אשר סיים – סיים בצורה לא מקצועית, באופן חלקי, באמצעות חומרים מאיכות ירודה וכבר כיום המצב בשטח הוא כזה שהבית ניראה מוזנח, בשטח מונחים עדין כלי עבודה, חלקי עץ ולבנים, חלקים אשר נהרסו כמו קירות ומרצפות, והדבר מסוכן ועלול לגרום לנזקים לדיירים או להביא לתביעות משפטיות של אורחים ומבקרים בבית המשותף אשר עלולים ליפול ולהיפגע ואכן דיירת מבוגרת אחת נפלה ואולם הדבר הסתיים בטוב ולא קרה לה דבר.

אותו לקוח ביקש ממני להגיש מייד תביעה משפטית באופן מהיר חד וחלק. הסברתי לו שכשמגיעים לבית המשפט אכן יודעים כיצד נכנסים לשם ואולם לא יודעים כיצד יוצאים משם. לעיתים מדובר בהליכים ארוכים , מייגעים, הכרוכים בהוצאות כספיות רבות, יש להביא עדויות , אסמכתאות , ראיות באשר לכל טענה ובקיצור מדובר ב"סיפור" ארוך ולא נעים.

המלצתי היתה שאשוחח ישירות עם השיפוצניק , אזמין אותו למשרדי ואם הצדדים יחליטו שהם מעוניינים שאערוך ביניהם הליך גישור כך יהיה. אכן כך היה . בישיבה הראשונה הסברתי לצדדים שאמנם מי שפנה אליי היה ועד הבית אולם אם הצדדים מחליטים לקיים הליך גישור – הרי שאני אשמע ואייצג את הצדדים באופן שווה והוגן ונגיע להסכמות אשר תועלנה לבסוף על הכתב ותוגשנה לבית המשפט לצורך מתן תוקף של פסק דין . ואולם אם חלילה הגישור אינו צולח – לא אוכל לייצג אף אחד כנגד מישנהו.

אכן כך היה. התקיימו מספר ישיבות , חלקן טעונות ומלאות אמוציות , חלקן שקטות ורציונליות. חשוב לדעת שחלק חשוב בגישור הוא האפשרות "להוציא" קיטור – הצדדים מעלים את טענותיהם ואת רצונותיהם ולעיתים אף מסתבר כי לא מדובר בסכסוך על רקע כספי – אלא בכבוד, ברצון להשמיע, ברצון לקבל תשומת לב ולאו דווקא סכסוך כספי.

אכן במקרה זה היה מדובר ב"עלבון" שספג אותו לקוח נציג ועד הבית כשהשיפוצניק "בייש" אותו בפני כל הדיירים ואמר לו שאינו מבין דבר וחצי דבר בשיפוצים . ואותו לקוח נציג ועד הבית תבע את כבודו בחזרה.

המטרה הסופית היתה כמובן לסיים את הליך הגישור עם חוזה מסודר בין הצדדים אשר יעגן את כל ההסכמות ביניהם והמחלוקת תיפתר לשביעות רצון הצדדים.

אכן לאחר מספר פגישות הצדדים הגיעו להסכם מסודר אשר הודפס, הצדדים חתמו עליו והוא הוגש לבית המשפט למתן תוקף פסק דין.

בכך נחסכו זמן וכסף מהצדדים והשיפוץ הסתיים על הצד הטוב ביותר.

דילוג לתוכן