אילה ברגר

טלפון: 972-9-8844156
פקס: 972-9-884667
אימייל: ayala.birger@gmail.com

הפתעה: האוצר נותן הקלות במס רכישה – יוני 2013

מתוך אתר NEWS1 – מחלקה ראשונה – 10.6.13 מאת אלעזר לוין.
רשות המיסים הורתה לתת הקלות במס רכישה למי שקונה שתי דירות בבת אחת, וכן למי שקונה את חלקו של השותף בדירה או קונה דירה צמודה לדירתו הנוכחית הפטור – גם לבעלי דירות ב"דמי מפתח". 

הפתעה: רשות המיסים במשרד האוצר הורתה, במזכר פנימי לפקידי המס, לתת הנחות או פטור בתשלום מס רכישה לשלושה סוגים של רוכשי דירות. כיום משלמים קוני דירות מגורים מס נמוך של 0.5% עד 3.5% ממחיר הדירה, על-פי מחירה. אולם מי שקונה דירה שנייה משלם מס גבוה, 5% עד 7%.

הרשות הורתה לפקידי המס לדרוש את המס הנמוך במקרים הבאים, למי שקונה דירה למגוריו; הפטור יינתן גם למי שמתגורר כיום בדירה בדמי מפתח ("שכירות מוגנת"):

  • אדם קונה בבת אחת שתי דירות או יותר. הוא יוכל לבקש לשלם את המס לפי השיעור יותר לאחת הדירות, לפי בחירתו. ההקלה תינתן גם למי שעד עתה היה בעלים של עד 24% בדירה אחרת. כן תינתן ההקלה למי שהיה בעבר בעל דירה, ומכר אותה בתוך שנתיים מיום הרכישה (או בתוך שנה מיום שקיבל אותה מהקבלן).
  • אדם הוא בעל חלק מדירה, ורוכש את חלקם של שותפיו או אחד מהם. הרכישה החלקית תיראה כרכישת דירת מגורים, והוא ישלם את המס הנמוך.
  • אדם הוא בעלים של דירה, אך קונה דירה צמודה, לצורך הרחבת דירת המגורים שלו. גם כאן, ישלם את המס הנמוך. התנאי: עליו להצהיר בכתב, ולהוכיח במעשים, שצירף את הדירה החדשה לדירתו הישנה לצורך מגורים באמת ובתמים.

מתוך אתר NEWS1 – מחלקה ראשונה – 10.6.13 מאת אלעזר לוין

דילוג לתוכן