אילה ברגר

טלפון: 972-9-8844156
פקס: 972-9-884667
אימייל: ayala.birger@gmail.com

מיסוי מקרקעין

רשימות אלו מהוות מידע ראשוני בלבד ואינן יעוץ משפטי.
הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.    

מתוך אתר NEWS1 – מחלקה ראשונה – 10.6.13 מאת אלעזר לוין.
רשות המיסים הורתה לתת הקלות במס רכישה למי שקונה שתי דירות בבת אחת, וכן למי שקונה את חלקו של השותף בדירה או קונה דירה צמודה לדירתו הנוכחית הפטור – גם לבעלי דירות ב"דמי מפתח".

כתבה בידיעות אחרונות, ממון, 23.4.13 – מאת עופר פטרסבורג
עוד לפני הגזרות החדשו, בעוד שבועיים מסתיימת הוראת שעה שהעניקה פטורים ממס רכישה ומס שבח. אז למי כדאי למכור מהר ולמי כדאי לקנות? מדריך.

מדרגות מס רכישה עודכנו נכון ליום 16.01.11.

הצעת חוק: החל ממרץ 2011 ישלם הקונה מקדמה ע"ח מס שבח בגובה 7.5% או 15% תוך 25 יום ממועד חתימת העיסקה. החבות במס השבח נותרה על המוכר.

לעיתים , לאחר חתימת חוזה מכר , מתברר למוכר כי חל עליו מס שבח בסכום גבוהה מאד. כיצד יכול המוכר, אם בכלל, להתחרט על הדיווח למס שבח?

בפסק דינו של בית המשפט המחוזי בת"א מיום 19.3.09 בענין כספי נ' מנהל מיסוי מקרקעין נקבע כי על מנת לחשב את מס הרכישה החל על רכישת חלק מדירה יש לחשב תחילה את מס הרכישה שהיה חל אילו נרכשה כל הדירה ואחר כך לחשב את החלק היחסי לפי חלק הדירה הנירכש.

לשני בני זוג מבוגרים היו שתי דירות מגורים. בני הזוג היו מעוניינים למכור את שתי הדירות בו זמנית מאחר והיו זקוקים לכסף על מנת לרכוש זכות בדיור מוגן. עורך הדין הזהירם כי אם יעשו כן ייאלצו לשלם מס שבח בעלות גבוהה.

מס שבח הוא מס המוטל על מוכר דירה. מס רכישה הוא מס המוטל על רוכשי דירות.

דילוג לתוכן