אילה ברגר

טלפון: 972-9-8844156
פקס: 972-9-884667
אימייל: ayala.birger@gmail.com

הוצאות הטיפול בילדים יוכרו כהוצאה לצרכי מס

חמשת שופטי בית המשפט העליון, ריבלין, נאור, ארבל רובינשטיין וחיות, דחו את ערעורו של פקיד השומה גוש דן וקבעו סופית כי הוצאות טיפול בילדים יוכרו כהוצאה לצרכי מס – לנשים ולגברים כאחד – היוצאים לעבודה.

חברתי וקולגה למקצוע, עורכת הדין תמר קלרפלד, היושבת כחברה בועדת חקיקה למעמד האישה בלשכת עורכי הדין מביעה דעתה בענין: "בזמנו ביקשתי להעלות את הנושא על סדר היום של הועדה ולזמן את עו"ד פרי, העותרת במקור, על מנת שתציג את עמדתה בפני הועדה ואכן כך היה. לאחר דיון מעמיק בועדה הוחלט לפנות בהמלצה אל יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד גיא-רון, שהלשכה תצטרף להליך בתור "ידיד בית המשפט". ואכן הלשכה הגישה עמדתה לבית המשפט.

בענין זה נכתב בפסק הדין : ".. עמדתה הכתובה של לשכת עורכי הדין, ודברים שנאמרו בדיון בעל-פה, היו מונחים לפנינו בעת שבאנו לכתוב את פסק הדין…"

עוד מוסיפה עורכת הדין תמר קלרפלד : "מדובר בהליך מבורך המהווה פריצת דרך בכל הקשור בהכרה בהוצאות טיפול בילדים ובכל הקשור בסיוע לנשים להצטרף למעגל העבודה ולהתקדם בו. הלכה זו טובה לנשים בכלל ולנשים המנהלות עסק עצמאי בפרט. בנוסף לדעתי רצוי שהצעות חוק העומדות כיום על הפרק, בנושאי מיסוי שונים, תקודמנה. הכל על מנת להגיע לשכבות החלשות אשר אינן מגיעות לסף המס. מדובר בהלכה עם מגמה שוויונית המשפרת את מצבה הכלכלי של האשה בכלל וכן משפרת את האיזון בתוך המשפחה. חשובה לא פחות היא ההכרה גם בגבר כמי שיש לו חלק ואחריות בטיפול בילדים".

לאור ההלכה החדשה מומלץ לעיין באופן מעמיק בפסק הדין ולשקול לפנות בבקשה לרשויות המס להכרה בהוצאות הטיפול בילדים למי שעומד בקריטריונים.

לקריאת פסק הדין לחץ כאן

דילוג לתוכן