אילה ברגר

טלפון: 972-9-8844156
פקס: 972-9-884667
אימייל: ayala.birger@gmail.com

סרבה לחתום על הסכמתה לפינוי בינוי ותאלץ לשלם 680,000 שח

במהלך חודש ינואר 2011 ניתן פסק דין ע"י כב' השופט עודד מאור מבית משפט השלום בתל אביב נגד הגברת שרית נבט אשר סירבה לחתום על הסכמה לביצוע פרוייקט פינוי בינוי במתחם נווה שרת בתל אביב ונקבע כי יהא עליה לפצות את הדיירים אשר תבעו אותה, בסך 680,000 שח.

שרית נבט הינה אם חד הורית לילד נכה המתגוררת במתחם נווה שרת המיועד לתוכנית פינוי בינוי וסרבה ליוזמה לבצע פרוייקט פינוי בינוי בבנין בוא היא מתגוררת ע"י חברת "גרין פארק".
 
בכוונתה של שרית נבט לערער לבית המשפט המחוזי.

פסק הדין התקבל שבוע בלבד לאחר שבית המשפט קבע כי על הגב' גואטה אשר תבעה את משפחת בר נתן מאחר וסרבה לחתום על הסכמתה לביצוע פרוייקט פינוי בינוי, לשלם למשפחת בר נתן סך של 170,000 ₪ מאחר והסתירה את העובדה שההליכים המשפטיים מומנו ע"י החברה הקבלנית "גרין פארק". כמו כן נקבע כי במסגרת הפשרה שהושגה בין הצדדים על משפחת בר נתן לחתום על הסכמה לביצוע הפרוייקט במתחתם נווה שרת.

עו"ד אלקנא בישיץ, אשר ייצג את הגב' נבט מטעם הסנגוריה הציבורית, הסביר בכתב ההגנה כי המקור להתנגדות הגב' נבט הוא מחלת התלסמיה שממנה סובל בנה, שגורמת לפגיעה ניוונית קשה, לאובדן הטחול ולפגיעה בכבד. לדבריו, הדירה שבבעלותה היא דירת קרקע המותאמת למצבו הפיזי של הילד. לטענת נבט, לא הוצעה לה דירה חלופית בתקופת הפינוי שמותאמת לצרכיו של נכה. בנוסף, שכר הדירה שהוצע, לטענתה, לדיירים עומד על 600 דולר לחודש – סכום שיצריך ממנה השלמה נוספת כדי לממן דירה באזור מגוריה, כל שכן דירה שתותאם לצורכי בנה.

בית המשפט קבע שחברת גרין פארק הציעה תמורה הולמת וצודקת לדיירי הפרויקט בכלל (כפי שנקבע גם בשני פסקי דין קודמים בפרויקט), ולשרית נבט בפרט. גרין פארק אף הציעה עזרה ותמיכה בדירה החדשה שיקלו על שרית נבט בחיי היום יום כמו כן לרכוש ולהתאים עבורה מייד דירה חלופית העונה על צרכיה הייחודיים חרף הדירה המגיעה לה בפרויקט אולם היא סירבה. כמו כן טענה "גרין פארק" כי הצהירה לפרוטוקול בית המשפט כי היא מממנת את ההליך המשפטי. בימ"ש פסק : "התרשמתי שנעשו מאמצים אמיתיים וכנים להתאים את הצרכים לצרכיה המתחייבים והמבקשים של הנתבעת. אולם הנתבעת לא נתנה לשום עובדה לבלבל אותה והמשיכה בסירובה הבלתי סביר. התנגדותה של הנתבעת התנגדות סרק היא".
דילוג לתוכן