אילה ברגר

טלפון: 972-9-8844156
פקס: 972-9-884667
אימייל: ayala.birger@gmail.com

פינוי בינוי בנווה שרת בתל אביב הסתיים המאבק המשפטי והפרויקט יוצא לדרך לאחר 5 שנים

כ 5 שנים ארך המאבק בין בני הזוג בר נתן לבין דיירי הבית המשותף ברח' בית אל בשכונת נווה שרת בתל אביב, על רקע תוכנית פינוי בינוי, ובשבוע שעבר אישרה שופטת בית משפט השלום בתל אביב , רחל עורקבי, את הפשרה בין הצדדים וקבעה כי בני הזוג דרור ודורית בר נתן שנתבעו ע"י דיירת בשם רחל גואטה, יחתמו על הסכם הפינוי ובתמורה לכך תידחה התביעה נגדם וכן ישולם להם סך של 170,000 ₪ לכיסוי שכ"ט והוצאות משפט ע"י גואטה לאחר שבמהלך חקירתה לא הכחישה כי פנייתה לבימ"ש מומנה ע"י החברה הקבלנית.

החלטה זו חותמת סכסוך שהחל לפני כ 5 שנים כשחברת גרין פארק החלה בהחתמת הדיירים לפרוייקט.

מאבק הדיירים בנווה שרת היווה סמל למאבקים בין דיירים על רקע תוכנית "פינוי בינוי" אשר ראו בו הזדמנות לשידרוג בתיהם.

גואטה הגישה תביעה כנגד בני הזוג בר נתן בסך 908 מליון ₪ ובנוסף התקיימו באפריל 2010 הפגנות בכניסה לביתם של בני הזוג בר נתן ובכניסה למקום עבודתה של הגב' בר נתן בבית מפעל הפיס בתל אביב ועל השלטים נכתב "סחטנות פינוי בינוי" וכן " דורית בר נתן , 4 מליון יש רק למפעל הפיס".

את בני הזוג בר נתן ייצג עו"ד כצמן ממשרד הרצוג פוקס נאמן. לטענת בני הזוג בר נתן הם נאלצו ליטול משכנתא למימון הוצאותיהם המשפטיות וכן הם שוקלים צעדיהם מאחר והחברה היזמית פעלה לטענתם בחוסר תום לב וכי גם אם היו חותמים הפרוייקט לא היה יכול לצאת לדרך מאחר והם אינם היחידים שלא חתמו במועד הגשת התביעה וכן כי היו תנאים נוספים שהחברה התחייבה עליהם וטרם בוצעו.

ביום 3.1.11 הודיעה חברת אלדד שיווק על מבצע מכירה מוקדמת בפרוייקט פינוי בינוי נוסף בשכונת נווה שרת. התוכנית כוללת פינוי 6 בניינים ברח' בית אל 16-26 ובניי במקומם 3 בניינים בני 20קומות ו -270 יחידות . את הפרוייקט תיבנה חברת אשלי שבבעלות אשר אלון וחברת ש. מיכלסון שבבעלות יעקב אפריון, אשר דיווחו על 100% חתימות דיירים .

כמו כן יוצאים לדרך 2 פרוייקטים של "פינוי בינוי" ביוזמת הדיירים ברמת השרון. האחד ברחוב החלוץ והשני ברחוב בן חיים. קבוצת וקסמן גוברין גבע מובילה את התהליך המינהלי.

דילוג לתוכן