אילה ברגר

טלפון: 972-9-8844156
פקס: 972-9-884667
אימייל: ayala.birger@gmail.com

אנטנות סלולאריות – מרץ 2009

גיליתם שהשכנים מסתירים אנטנה סלולרית? – אתם יכולים לתבוע אותם ואת חב' הסלולר וגם לזכות.
על פי פסק דין תקדימי של כב' השופטת מלכה אביב מבית משפט השלום בירושלים נקבע כי עצם הצבת האנטנות בסמיכות למקום מגורים מהווה סיכון בריאותי.
גיליתם שהשכנים שלכם מסתירים בביתם אנטנה סלולרית? אתם יכולים לתבוע אותם ואת חב' הסלולר וגם לזכות וזאת מבלי שתצטרכו להוכיח שבריאותכם ניפגעה מהקרינה. 

בני הזוג פינגר מירושלים התגוררו במשך שנים רבות בבית דו משפחתי בירושלים. ואולם לפני שנים אחדות גילו שהשכנים מחביאים בביתם 7 אנטנות סלולאריות של חב' פלאפון בתמורה לתשלום כספי כמובן.
לאחר שלא הצליחו לשכנע את השכנים להסיר את האנטנות החליטו לעזוב ולהשכיר את הבית. ואולם לא נמצאו שוכרים מאחר ונודע להם על האנטנות. בני הזוג החליטו לעזוב בכל זאת וכן לתבוע את השכנים ואת חברת פלאפון על סך של יותר מחצי מליון ₪.
במהלך הדיונים התברר שעירית ירושלים דחתה את בקשת פלאפון להציב אנטנות במקום זה ואף פתחה בהליכים משפטיים נגד חברת פלאפון אשר חויבה להסיר את האנטנות. לבסוף הוסרו האנטנות ובני הזוג שבו להתגורר בביתם.
בית המשפט קבע כי "לא מן הנמנע כי התקנים של היום ישתנו מחר עקב ממצאים ומחקרים חדשים" וכי הצבת האנטנות היוותה סכנה למשפחת פינגר ולכן בשלב ראשוני ישלמו חברת פלאפון והשכנים לבני הזוג 10,000 ₪. כעת ידון בית המשפט בגובה הפיצוי הכולל המגיע לבני הזוג.
דילוג לתוכן